Laboratuvar
Laboratuvar

Laboratuvarımız hayvan hastalıkları konusunda güvenilir analiz yapmak hedefiyle geliştirilmiştir.  Venüs Veteriner Kliniği olarak tüm imkanlarımızı kullanmaktayız. Bu amaçla faaliyetlerimizi sürdürürken uzman veteriner hekimimiz, yetkin teknik personelimiz, hassas cihazlar ve hayvan türüne spesifik analizler ile hizmet vermek esas önceliğimizdir. Bu doğrultuda, ekibimizin yetkinliğini ve alt yapımızı sürekli iyileştirmek, analiz çeşitliliğimizi arttırmak hedefimizdir.

Patoloji laboratuvarında; her türlü evcil veya yabani hayvanın nekropsileri ile histopatolojik incelemeleri yapılmaktadır. Kedi-köpek başta olmak üzere tüm pet hayvanların biyopsileri değerlendirilmektedir.
 
Mikrobiyoloji laboratuvarında; gerek nekropsi esnasında gerekse steril koşullarda gönderilen tüm türlerden alınan örneklerden klasik bakteriyel identifikasyon ve antibiyotik duyarlılık testleri ile deri kazıntısı ve kıl örneklerinden maya/mantar izolasyon ve identifikasyonu yapılabilmektedir.

LC-MS-MS laboratuvarında
; LC-MS/MS tekniğinde yüksek basınçlı sıvı kromatografisinde fizikokimyasal özelliklerine göre ayrılan moleküller kütle dedektörü ile analiz edilmektedir.

ICP-MS laboratuvarında
; ICP-MS cihazı yardımı ile katı ve sıvı örneklerde çok sayıda elementin hızlı, ucuz, hassas ve doğru biçimde, niteliksel, niceliksel ya da yarı-niceliksel olarak ölçülmesine olanak sağlayan ileri teknoloji ürünü bir analiz tekniği uygulanır. 

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Teşhis & Tedavi
- Aşılama
- Diş Sağlığı
- Kuaför & Pansiyon
- Yoğun Bakım
- Cerrahi müdahale
- Dahiliye
- Doğum ve Jinekoloji
- Röntgen
 
 
Pro WEB