Doğum ve Jinekoloji
Doğum ve JinekolojiEvcil Hayvanlarda doğuma yardım insanlık tarihinde bilinen en eski veteriner hekimiliği uygulamalarından biridir. Temel olarak doğuma yardım, doğum kanalı içerisinden yavrunun geçişini kolaylaştıracak herhangi bir basit düzeltme işlemi olabileceği gibi kasılma gücünü yitirmiş uterustan yavrunun zorla çekilerek çıkartılması veya yavrunun kanaldan geçmesinin mümkün olmadığı olgularda cerrahi yöntemleri(sezaryen) gibi uygulamaları kapsar.
Özellikle hayvansal üretim için üreme olgusunun devamlılığını sağlamak da veteriner hekimliğin temel görevlerinden biridir. Bu amaçla seksüel senkronizasyon, çeşitli hormon uygulamaları ile üremenin denetlenmesi, ultrasonografi ile gebeliklerinin belirlenmesi veteriner kliniğimizce yürütülen çalışmalardır.
Evde beslenen kedi, köpek gibi hayvanlarda kısırlaştırma operasyonlarının yapılması, yavru alınabilmesini kolaylaştırabilmek için siklus dönemlerinin belirlenerek üremenin yönlendirilmesi ve ultrasonografi ile gebelik muayenelerinin yapılması da anabilim dalımızın çok önemli faaliyetlerindendir.
Yine bütün evcil hayvan türlerinde meme sağlığı ve hastalıkları, enfeksiyöz olguların sağaltımı, travmalara ve tümöral olgulara yönelik cerrahi girişimler kliniğimizde uygulanmaktadır.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Teşhis & Tedavi
- Aşılama
- Diş Sağlığı
- Kuaför & Pansiyon
- Yoğun Bakım
- Cerrahi müdahale
- Dahiliye
- Röntgen
- Laboratuvar
 
 
Pro WEB